Skauti

Schůzky:
  Úterý od 16:00 do 18:00

Pojď mezi nás!

Ptáš se, proč se stát skautem? Řeknu ti proč.

Už jsi někdy patřil do party kamarádů s kterými by jsi se vypravil tábořit, usínal společně s nimi za zvuku lesní zvěře, hrál napínavé hry, střílel z luku, trénoval první pomoc a nejen to?

A chtěl by jsi? Máš odvahu to zkusit?

Pokud ano, vysvětlím ti, co ti můžeme nabídnout. Staneš se součástí naší party, říkáme jim družiny, mají přibližně 5-7 členů. Každá družina má vlastní jméno, znak a pokřik. V čele družinky stojí rádce, to je takový „šéf“ party. Je obvykle starší než ostatní a rád ti pomůže a zodpoví tvé první dotazy.

Každý týden se pravidelně scházíme určitý den v týdnu, podle toho, jestli patříš ke starším nebo mladším skautům. Schůzka obvykle trvá dvě hodiny, na ní si zahrajeme zábavné hry a hlavně se naučíme vždy pár nových věcí, které se ti budou hodit, až půjdeš se svojí partou na výpravu.

Výprava je vlastně takový delší výlet, obvykle trvá dva dny a je s přespáním. Většinou ve volné přírodě, pokud ale počasí nepřeje, spíme v naší klubovně. Výpravy nejsou nic pro maminčiny mazánky, dostaneš se zde možná i do situacích, kdy oceníš, že můžeš patřit k nám do party, která tě podrží.

Co všechno budeš dělat?/ co se naučíš?

Především se postupně naučíš, jak se postarat sám o sebe, nejen v přírodě a i s minimem vybavení. K tomu patří rozdělávání ohně, první pomoc, táboření, vaření, signalizace... Zabýváme se ale opravdu pestrou škálou činností od výroby šípu přes šifrování až po kondiční posilování. Jelikož skauting je i o kondici, naučím tě, jak se stát silným, rychlým a vytrvalým skautem.

Pokud si troufáš, přijď se za námi podívat na naši schůzku, rádi tě uvidíme!

Naposledy upraveno 27.12.2015