Skauti v Broumovsko-Polických stěnách

Dnešní víkend je rozhodnuto o tom, že naše výprava bude směřovat k Polickým stěnám. Vydali jsme se na pouť kolem Martínkovic a nahoru nad Slavný Zaječí roklí. Potom jsme došli mezi ramena pramenícího Martínkovického potoka, který v lesích protékal velmi hluboko pod balvany. Šli jsme bohužel jenom tři, jelikož spousta lidí onemocněla nebo neměla čas. A ještě k tomu museli Jerry s Chicem opustit výpravu ještě v sobotu a já měl zůstat sám.

Než stihli odejít, vyzkoušeli jsme si základy slaňování a slanili malinkatou skálu jenom pro ukázání. Když se ode mě oddělili mí bratři, přemýšlel jsem, co budu dělat zítra. Najednou mě znepokojila jedna věc, při pohledu na červánky na zapadající obloze jsem si uvědomil, že v předpovědi hlásili déšť. I proto jsem rychle zbudoval primitivní přístřešek a připravil se na noc. Ani předpověď ani moje instinkty se nemýlili, za chvíli začalo opravdu pršet. Ale díky mému přístřešku jsem zůstal suchý až do rána. Brzo ráno jsem si udělal teplou snídani a vyrazil na cestu. prošel jsem Zelený hájek přes Pánův kříž jsem se dostal nad Machov dále jsem prošel Slavným až jsem se dostal ke Kovářově rokli, odkud jsem se dostal na chatu Hvězda a poté jsem to měl jen pár kilometrů domů.

Autor: V

Naposledy upraveno 18.11.2013