Skauti na Ruprechtickém špičáku

Jednoho chladného sobotního rána jsme se sešli u klubovny a vyrazily na dvoudenní výpravu přes Ruprechtický špičák. Cestou jsme zažili chlad i déšt, ale to nás neodradilo od našeho víkendového cíle a naši 42kilometrovou trasu jsme nakonec s potěšením zdolali..

Vše začalo srazem u klubovny v 8:00. Počasí se vydařilo a my jsme se mohli vydat na cestu. Nebyla by to výprava bez problému, aby se Vydrovi něco nestalo. Hned po prvním kilometru zjistil že mu protéká jedna z láhví, naštěstí měl dvě, a taky stačilo jen přelít vodu a mohlo se jít dál. Prošli jsme Meziměstím pak Vižňovem a nakonec jsme došli na Ruprechtický špičák. Jelikož když jsme dorazili, byla už tma, rozhodli jsme se přespat v plechové boudě u rozhledny, noc byla celkem chladná, ale přečkali jsme ji. Ráno jsme do sebe kopli horkou čokoládu a vyšli jsme. Bohužel začalo pršet a nám promokly batohy (pozn. tedy alespoň mně). Šli jsme po hřebeni Javořích hor kolem Janoviček, Třípanského kamene až nad Heřmánkovice. Sešli jsme z hřebene a podél Rožmitalské cesty jsme došli zpátky do Broumova.

Více fotek v galerii

Naposledy upraveno 08.11.2013