Skauti na Janovičkách aneb „Vydra plní odbornost“

Dne 16. 11. 2013 jsme se sešli u Penny, kde na nás čekal Vašek. Sešli jsme se, abychom uklidili Chatu pod Bobří skálou.Vašek nás na chatu odvezl autem, ale Poeta se rozhodl odlišit, a proto vyrazil na kole...

Při úklidu jsme našli mnoho vzácných pokladů (např. staré svačiny, spreje, rukavice, ponožky, trenýrky…). Také nás čekal odvoz dřeva do dřevníku, čehož se aktivně zúčastnila chlapecká část družiny. Díky pilné a rychlé práci jsme byli brzy po poledni propuštěni. Bohužel nás Poeta opustil, a tak jsme výpravou navázali na úklid chaty. Výprava samozřejmě nebyla klasického rázu, jelikož jsme vycházeli později a díky tomu jsme výpravu mohli (a zároveň i trochu museli) pojmout, jako vhodnou příležitost pro Vydru, který si chtěl splnit odbornost „Putování“. Součástí oficiálních podmínek bylo přespání v nouzovém přístřešku, který si Vydra musel zbudovat sám.  Jako zkušený nadějný skaut si s tímto jednoduchým úkolem Vydra hravě poradil a ráno už ho těšil dobrý pocit ze splněné zkoušky.

Naposledy upraveno 28.11.2013

clanek, novinka, bushcraft, outdoor, skauti, Vydra, odborky, odbornost, zkoušky, ,