30/11/13 Skauti na Honském špičáku

Tento poslední listopadový víkend jsme se sešli ve velice „hojném“ počtu. Jelikož jsme byli jen tři a to ti služebně nejstarší, mohli jsme si dovolit náročnější tůru, než kdybychom byli šli jako celý oddíl.

Shodli jsme se na tom, že naše trasa povede přes Meziměstí k Jetřichovu a na Pasa. Odtud jsme se měli dostat na Honský špičák a po hřebenu dojít ke Hvězdě, kde jsme sešli k Americe a pokračovali směrem Broumov. Trasu jsme bez problémů zvládali až do doby, kdy nás v mlze zaskočila tma. Ještě překvapení bylo, když jsme pod Hvězdou zjistili, že Poeta zapomněl svůj klobouk někde nahoře u chaty. Zmocnil se nás lehký vztek, dali jsme Poetovi čelovku a už jenom sledovali jak světlá tečka ve tmě stoupá. Za pár minut bylo po hledání a my byli připraveni na poslední etapu cesty. Jenže chlapci už byli unaveni a cesta pro ně nebyla už tak snadná, jak se jevila doposud. Hoši byli ale vytrvalí, a proto jsme cestu jako vždy zdolali.

Naposledy upraveno 30.12.2014

clanek, novinka, outdoor, skauting, broumovky, pasa, Hvězda, ,