14/12/13 Skauti a přeřízlá šlacha

Když jsme se 14.12 u klubovny v 8:00 scházeli, ještě jsme netušili, jaké úžasné dobrodružství můžeme zažít s nešikovným chlapcem, jeho nožem a dalšími „mentálně zaostalými“ kolem.

Vyšli jsme v domnění, že zažijeme skvělý výlet do zasněžených Javořích hor. Ještě předtím jsme navštívili klášter, kde jsme byli provedeni skvělým průvodcem bratrem Rudolfem. Výklad byl zajímavý, poučný, napínavý a strhující. Byl ale zároveň také stručný a nenudil. Po této prohlídce jsme se vypravili do Ráje, kde se konala v čase oběda také naše první přestávka. Chlapci dostali za úkol zbudovat ohniště a na tři zápalky v něm zapálit oheň. Ohniště vytvořili všichni, složitost zapálení ohně však zdolal jen jeden. Mnozí byli blízko, ale jen Vydra dokázal díky svým dovednostem a zkušenostem plamínek ohně zažehnout. Oheň jsme dále udržovali a začali přípravy na vaření oběda. Najednou se Poeta zvedl ze země a se zakrváceným prstem se odvalil k Vydrovi a ukázal mu svoje zranění. Diagnóza zněla jasně, je to hluboká řezná rána s podezřením na přeřízlou šlachu. Vydra jako zdravotník okamžitě zakročil a společně s rádcem ho patřičně ošetřili a během několika minut ho už vedli do nemocnice. Tam byl také utracen :). No, vlastně nebyl. V nemocnici mu šlachu přišili a vrátil se zpátky domů. Poté se Vojta s Vydrou vrátili k tábořišti a jelikož už se setmělo, vyrazili jsme na okružní cestu zpět do klubovny. K večeři jsme si uvařili buřtguláš a ráno jsme si pochutnali na palačinkách. Všichni jsme se shodli na tom, že tato výprava byla celkem krvavá. :)

Naposledy upraveno 30.12.2014

clanek, novinka, krev, palacinky, outdoor, bushcraft, krev, Ráj, oheň, skauting, , ,