21/12/13 Skauti a Betlémské světlo

Ještě předtím, než k nám dorazilo Betlémské světlo, vyšli jsme si na výlet do Javořích hor, kam jsme měli namířeno již minulou výpravu. V klubovně jsme se rozdělili do dvojic a začala bojovka, byli jsme označeni barevnými fáborky a první skupina se měla ukrýt v lese a rozdělat oheň. Druhá skupina, která měla do lesa přijít o něco později, vystopovat a zničit skupinu první.

Druhá skupina tu první rychle rozdrtila a u společného ohně si Půi vyzkoušela lukostřelbu, potom jsem vypravili Šonovem na Javoří hory, odkud jsme spěchali do klubovny přes Rožmitálskou cestu. Od 17:00 jsme v klubovně rozdávali Betlémské světlo přicházejícím. Poté jsme rozdělali plátno a projektor a pustili si zahřívací film „Diktátor“, během něhož jsme připravovali také podpopelný chléb. Až po večeři následovala trojice filmů, které jsme si odhlasovali „Kniha přežití“, „Já, legenda“ a „127 hodin“. Během přestávky jsme si pustili prezentace týkající se skautingu a první pomoci. Ráno jsme se vzbudili, oblékli a připravili se na předání Betlémského světla v broumovském kostele sv. Petra a Pavla u Gymnázia Broumov. Šli jsme v čele průvodu a stali se tak součástí zajímavé ranní bohoslužby. Poté jsme zapálili všechny čtyři svíčky na adventním věnci a tím jsme symbolicky zakončili advent.

Naposledy upraveno 30.12.2014

clanek, novinka, betlemske svetlo, outdoor, skauting, film,  , ,