Junák - český skaut, středisko Šedého vlka Broumov, z.s. 523.06

Ivančena 2004

Do vlaku, který nás měl dovézt tak daleko, jsme s Cvrčkem nastoupili ve 14.37. Teprve v Teplicích nad Metují jsem teprve poznala všechny, kteří j

Do vlaku, který nás měl dovézt tak daleko, jsme s Cvrčkem nastoupili ve 14.37. Teprve v Teplicích nad Metují jsem teprve poznala všechny, kteří jedou s námi = Viktorka, Lu2, Aziz, Mýša, Sumec, Týna, Macek, Včelka, Vlčice, Ferda, Pišta a Helča (v této sestavě jsme se také vrátili). Cesta do Borohrádku byla v podezřele krátkém čase zdolána. Toto se ale změnilo dost rychle. Často jsme se museli promíchat zhruba po dvojicích do kupé, jiní museli stát. Batohy jsme měli v chodbě a to byl často problém pro průvodčí. Do Ostravy-Vítkovic jsme dorazili kolem půl jedenácté. Došli jsme do ubytování a zanedlouho jsme spinkali. Večerku jsme měli ve 12, ale tu jsem já už neslyšela.
Ráno jsme vstávali v 7 a táhlou chůzí jsme se dostali na zastávku, ze které jsme nevyráželi jako jediní skauti. Cestou na Ivančenu jsme potkávali mnoho bratrů a sester. I přes sychravé počasí jsme měli pusy stále dokořán, jelikož jsme stále zdravili "Nazdar!". Cestou jsme potkávali mnoho lidí, oddílů, kteří už nevydrželi čekat na oficiální zahájení setkání ve 12:00. Na Ivančenu jsme skoro všichni dorazili zcela promočeni a tak nebylo ani pomyšlení na výstup na Lysou horu. Poledne se zde poznalo lehce. Všichni, kteří tam stáli, ztichli a vztyčili ruku na pozdrav. V tu chvíli se stalo to pro mě nejkrásnější. Všichni sešlí začli zpívat skautskou hymnu. V onom nepříznivém počasí to z dálky muselo znít jako broukání, ale já cítila, jak tyto slova hřejí u srdce. Bylo to kouzelné! Položili jsme památeční kámen a šli dolů. Cesta se zdála být kratší. I když promrzlí a mokří, přeci jsme dorazili do ubytování. Večer jsme šli na procházku Ostravou (se suchýma botama)...Ráno jsme od půl desáté byli na setkání našich ubytujících (myslím, že byli od českobratrské církve)......najedli jsme se a ve dvanáct vyrazili. Jeli jsme rychlíkem JUNÁK a proto jsme byli v Broumově za (zhruba) 7 hodin. Počítám, že všichni unaveni, leč štastni, jsme mohli kdekomu vyprávět tento zážitek. Lentilka (foto: Cvrček a Mýša)
Naposledy upraveno 23.04.2004
tagy:

Ivančena, 2004, kronika, historie, fotky,