Junák - český skaut, středisko Šedého vlka Broumov, z.s. 523.06

Dušniky '05

Dušniky, lázeňské městečko, kde jsme měli trávit 3 dny. Začalo to cestou na Janovičky, kam nás dovezl autobus. Od Zámečku jsme šli pěš

Dušniky, lázeňské městečko, kde jsme měli trávit 3 dny. Začalo to cestou na Janovičky, kam nás dovezl autobus. Od Zámečku jsme šli pěšky, s batohy plnými k prasknutí, na přechod česko-polských hranic. Sestoupili jsme do Glušice a došli na nádraží. Zde jsme začali nacvičovat divadélko. Měli jsme totiž zaúkol ztvárnit pověst o Prométheovi. šmoulinka byla režisér, Cvrček vypravěč, Lovec Zeus, Křeček Prométheus, Lucka, Arika, Plch a Sokol byli lidé, Lucka si zahrála orla... Přijel vlak s našimi polskými přáteli, kterým jsme jeli další 2 hodiny...


Kousek před Dušniky jsme přestoupili do autobusku, který nás dovezl až před školu-místo,kde jsme měli spinkat. Po ubytování a nacvičení divadla jsme se v oblecích pro bohy odebrali do tělocvičny. Zde jsme měli sehrát divadlo a kouknout se i na ostatní scénky.

Uslyšeli jsme krásné projevy Poláků. Netleskají jako my, ale mají různě rozdělené hodnocení.Zajímavé. Večerka - avšichni spát. Moc to nešlo, někteří usnuli až kolem 3.ráno!

Šmoulinka a Lucka...


...Cvrček...


Druhý den nás čekal pochod a hry. Starší, nad 15, šli na Hejšovinu a mladší byli rozděleni k jiným skupinkám a s nimi absolvovali hry. Na Hejšovinu to byl pěkný kousek. Bylo nádherné počasí a pěkný výhled.

...Eva...


Pod hejšovinou jsme měli rozchod. Někteří šli s Lumírem nahoru, ostatní chodili po stáncích. Cestou zpátky jsme trochu zabloudili, ale správnou cestu nakonec našli.

...Mýša,Šmoulinka a Cvrček...


Do Dušnik jsme dorazili kolem 4.hodiny. V restauraci jsme si dali tradiční polskou polévku. Pak jsme se rozběhli na prolejzačky, kde jsme strávili dvě hodiny....Lovec nebo Tarzan?...


...Cvrček a šmoulinka...


Když se vrátila i poslední družina, byly na hřišti připraveny různé hry: přenášení kuliček, skok do dálky z místa, hod na cíl, stonožka, opičí dráha, hod míčem.Toto vše jsme absolvovali za tmy.

...přenášení kuliček...


...Dušan v akci...


...skok do dálky & Vlčice...


...stonožka...


...Eva na opičí dráze...


...Sokol...


...David...


...Lentilka a Vlk jako trojnožka...


...Eva a helča...


Program dále pokračoval v tělocvičně. Zde jsme hráli mnoho rozmanitých her

...Najdi zvířata...


...Napiš oslavnou báseň na ?????...


...Plch a Lucka...


...a naučili se i "Božský tanec"...


Tancem jsme ukončili i druhý večer.Tentokrát jsme ale usnuli brzy.
3. a poslední den. Ráno balení a uklízení. My, skautky, jsme se šly projít a zároveň navštívit místní kostel. Bylo to krásné. Po návratu z kostela jsme opět zamířily k hřišti. Přesně v poledne byl nástup u školy. Zhodnocení výsledků a rozloučení. Byli jsme třetí. To je hezké. Dostali jsme prospekty a mapu, abychom se přijeli podívat. Cesta vlakem uběhla velmi rychle. Rozloučili jsme se a vydali se na Janovičky (s téměř stejně těžkými batohy-uf). Na přechod jsme to museli stihnout do 18, potom bychom už museli zůstat v Polsku... Na Janovičkách nás uvítal krásný, překrásný západ Slunce. Bylo hezky!!! :-)
Naposledy upraveno 14.10.2005
tagy:

Dušniky, '05, kronika, historie, fotky,